AKTUALNOŚCI

A w sierpniowy długi weekend…

icon11/08/2017

Diana

Chleb prosto z pieca i inne regionalne smaki, a także stare rzemiosła. Szykuje się ciekawy maraton imprez w naszej okolicy.

Modrzewiowy Chochlik będzie witał 12.08. przy wjeździe do Izby Regionalnej w Modrzejewie (gm. Tuchomie). O godz. 17.00 rozpocznie się tam Festiwal Starych Rzemiosł. W programie m.in. stanowiska plecionkarskie i garncarskie. Dla mężczyzn przygotowano zawody w piłowaniu drewna. Panie natomiast po przebraniu ziemniaków będą musiały przenieść je na szundlach. Nie zabraknie też regionalnych smaków.

Na swoje imieniny do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie (gm. Bytów) po raz drugi zaprosi Borowa Ciotka. 13.08. o godz. 14.00 będziemy próbować nie tylko grysu z jagodami i zupy znad ogniska, ale zobaczymy także czarownice rodem z Tuchomia, które przedstawią spektakl po kaszubsku. Nie zabraknie stoisk wyplatania koszy z korzeni sosny, tworzenia z gliny i licznych warsztatów dla dzieci. Podczas imprezy obejrzymy także wystawę poświęconą Józefowi Chełmowskiemu.

Zwieńczeniem maratonu będzie Święto Chleba, na które 15.08. na godz. 17.00 zaprasza do Piaszna (gm. Tuchomie) Klemens Leman. Oprócz pysznego bochenka prosto z pieca goście zaznajomią się z zielarstwem oraz posmakują innych wypieków. Odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy wianek i warsztaty rękodzielnicze.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF