AKTUALNOŚCI

AWIS najlepszy wśród firm

icon11/06/2017

Diana

Ekipa, która na co dzień produkuje trumny, zwyciężyła podczas turnieju zakładów pracy z gminy Borzytuchom. Natomiast najlepszym strzelcem okazał się Tomasz Miszczyszyn z DARJOmeble.

4 firmy wystawiły swoje drużyny do pierwszego Turnieju Piłkarskiego Firm, w którym walczono o puchar wójta gminy Borzytuchom. – Turniej rozgrywamy systemem „każdy z każdym”. Mecze trwają 2×10 min – tłumaczył Tomasz Piekarski, animator sportu w gm. Borzytuchom i organizator zawodów.

3.06. punktualnie o godz. 14.00 do rywalizacji przystąpili reprezentacji zakładów: AWIS, DARJOmeble, Geos Oldboys i Reszjot. Oprócz zawodników na orliku zjawili się też kibice. Trudno było nie zauważyć i nie usłyszeć ekipy z DARJOmeble. Dziewczyny w koszulkach z nazwą firmy i pomponami w rękach najgłośniej ze wszystkich dopingowały swoją drużynę. Ta ich nie zawiodła. Już podczas pierwszego meczu pokonali Reszjota 6:1, a później Oldboysów 2:1. AWIS deptał im po piętach i również wygrał dwa mecze z rzędu. Było pewne, że spotkają się w finale. O trzecie miejsce walczyli geodeci i Reszjot. Po wyrównanym meczu i remisie 2:2 o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się ci pierwsi. Wiele emocji przyniósł ostatni mecz finałowy. Pierwsza zacięta połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Pod koniec drugiej połowy przewagę osiągnęli zawodnicy AWIS-u. Michał Gański strzelił jedyną, ale decydującą bramkę spotkania. Na koniec najlepsze drużyny odebrały pamiątkowe puchary. Po podliczeniu goli najlepszym strzelcem okazał się Tomasz Miszczyszyn z DARJOmeble. – Drużyna AWIS przez rok będzie cieszyć się mianem najlepszej drużyny. Mam nadzieję, że za rok więcej firm z gminy powalczy o ten tytuł – mówi T. Piekarski.