AKTUALNOŚCI

Rzutki, wiatrówka i granat

icon10/07/2017

Diana

Ekipy trzech gmin rywalizowały ze sobą na jasieńskiej strzelnicy. W sumie niemal 40 zawodników.

25.06. od godziny 12.00 przy leśnej strzelnicy w Jasieniu (gm. Czarna Dąbrówka) odbyły się Drużynowe Międzygminne Zawody Strzeleckie, w którym startowały 3-osobowe drużyny reprezentujące sołectwa, firmy, organizacje. W klasyfikacji indywidualnej strzelania z wiatrówki pierwsze miejsce zajął Kazimierz Rolbiecki z sumą 44 pkt. W rzutkach z sumą 32 pkt. najcelniejszy okazał się Krystian Jakubowski. Granatem najlepiej rzucał zaś Damian Stenka. Ostatecznie po trzech konkurencjach najlepszy okazał się Krysian Jakubowski. Za nim uplasowali się kolejno: Henryk Jabłonowski i Bogdan Adamczyk. Do rywalizacji drużynowej przystąpiło 10 ekip, m.in. OSP Jasień. LOK Jasień I i II, sołectwa z Jerzkowic, Soszyc, Rzepnicy, Jasienia i Czarnej Dąbrówki. Najlepsza wśród nich, co nieskromnie przyznajemy, okazała się drużyna „Kuriera Bytowskiego”. Tym samym w naszej redakcji przez rok stał będzie przechodni puchar. Drugie miejsce zajęło sołectwo Jerzkowice, a trzecie LOK Jasień I.