AKTUALNOŚCI

Wędkowali na trzech jeziorach

icon08/07/2017

Diana

Ponad 50 wędkarzy postanowiło spędzić niedzielny poranek na zawodach. Rywalizowali na jeziorach Okoniewskim, Krosnowskim i Borowym.

27 osób z Kołczygłów, Pomyska Wielkiego, Bytowa, Chotkowa, Niezabyszewa i Kramarzyn stawiło się 2.07. na zawodach spławikowych zorganizowanych przez Koło „Borowe” w Modrzejewie i sklep wędkarski „Lin”. – Po raz pierwszy występujemy jako sponsor. Wędkarze z koła są naszymi stałymi klientami. Od słowa do słowa postanowiliśmy zorganizować coś razem. Muszę przyznać, że fajnie wyszły te zawody. Przede wszystkim dopisała nam pogoda. Nikt nie zmókł. Wszyscy są uśmiechnięci. Nie liczy się tylko wygrana, ale i atmosfera – mówi Agnieszka Sztandera, która prowadzi w Tuchomiu sklep „Lin”. Farta mieli ci, którzy wylosowali stanowiska od zachodniej strony jeziora. Tam ryba lepiej brała, m.in. Markowi Piszczatynowi, który zajął pierwsze miejsce i zdobył Puchar „Lina”. Złowił w sumie 3,85 kg. Niewiele mniej, bo 3,7 kg wyciągnął z wody Łukasz Mucha, co zapewniło mu drugie miejsce. Na trzecim uplasował się Przemysław Kluk z 1,4 kg. Nagrodzono też trzy następne miejsca, czyli Łukasza Kuczkowskiego, Zbigniewa Czepanisa i Krystiana Muchę. Jedyną kobietą startującą w zawodach była Dorota Wałdoch i do niej też powędrował specjalny upominek – krzesło wędkarskie. Najmłodszym uczestnikiem, który złowił najwięcej sztuk, został Dominik Gouda. Nikt nie odjechał z pustymi rękoma.

Tego samego dnia zawody spławikowo-gruntowe i spinningowe na jeziorach Okoniewskim i Krosnowskim zorganizowało Koło PZW Bytów, gmina Borzytuchom i sklep wędkarski „Karaś” z Bytowa. Tam udział wzięło 31 wędkarzy. Wśród młodzieży na spławik pierwsze miejsce zajął Ryszard Hering. Drugi był Krzysztof Driwa, a trzeci Dawid Cychosz. Łowiły też kobiety. Najlepsza okazała się Ewelina Cychosz. Druga była Martyna Cychosz, a trzecia Jolanta Driwa. Jędrzej Głodowski zwyciężył w kategorii senior i w jego ręce trafił Puchar Wójta Gminy Borzytuchom. Paweł Miśkiewicz uplasował się na drugim miejscu, trzecie zajął Damian Brinken. W spinningu najlepszy okazał się Wojciech Knapik, który złowił też największą rybę zawodów. Jego szczupak mierzył 51 cm. Drugie miejsce przypadło Wawrzyńcowi Dorawie, a trzecie Piotrowi Dorawie.