AKTUALNOŚCI

icon29/04/2017

Diana

Co czeka nas w majowy weekend?

W kilku gminach zaplanowano uroczystości związane ze świętami majowymi. Bytów 2.05. na bytowskim rynku Kompleks Basenowo-Rekreacyjny „Nimfa” organizuje otwarte turnieje szachowe i minigolf (plakat na str. 10). Burmistrz Bytowa na obchody 3 Maja zaprasza na zamek. Tam o godz. 9.10 zbiorą się poczty sztandarowe i zaproszeni goście, skąd przemaszerują do kościoła św. Katarzyny w Bytowie, gdzie o godz. 9.30 rozpocznie się msza w intencji Ojczyzny. Po niej o godz. 11.00 w sali wystaw czasowych bytowskiego muzeum odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której zostaną wręczone Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Odznaki Honorowe Gminy Bytów. Wystąpi Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Bytów”. Lipnica W Amfiteatrze nad [...]

AKTUALNOŚCI

icon28/04/2017

Diana

Maturzyści w staropolskim rytmie

28.04. w południe n rynku  poloneza zatańczyli tegoroczni abiturienci bytowskich szkół. Przygrywała orkiestra dęta Bytowskiego Centrum Kultury dyrygowana przez Jana Steca.

AKTUALNOŚCI

icon28/04/2017

Diana

Kartami zawalczą o szablę

3.05. w Domu Kultury w Ugoszczy (gm. Studzienice) przeprowadzony zostanie turniej karcianej baśki o Szablę Wybickiego. Do wygrania w kategorii open będzie replika szabli z XVIII w. oraz telewizor. Rozgrywki odbędą się w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów. Czteroosobowe grupy można zgłaszać w dniu imprezy od 11.30 do 12.50. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 13.

AKTUALNOŚCI

icon28/04/2017

Diana

Brakuje 300 m

Jeszcze w tym roku z Żukówka do Byliny będzie można przejechać w całości utwardzoną drogą. Trakt łączący obie wsie od jednej strony pokryty jest asfaltem, z drugiej wyłożony płytami jumbo. Pomiędzy nimi znajduje się kilkusetmetrowy gruntowy odcinek. – Płyty ułożyliśmy kilka lat temu, a asfalt jest stary. Odcinek między nimi utwardzimy w tym roku. Tegoroczny funduszu sołecki przeznaczyliśmy w całości na zakup płyt, ich montażem ma zająć się gmina – mówi Bogdan Hnatiuk, sołtys Żukówka. Płyt starczy jeszcze na fragment drogi z Żukówka do Soszycy. Jednak tam odcinek będzie zdecydowanie krótszy. – Zakup płyt jumbo to koszt ok. 20 tys. zł. Ich ułożeniem zajmą się pracownicy interwencyjni, możliwe, że z pomocą wypożyczonego [...]

AKTUALNOŚCI

icon27/04/2017

Diana

Majówka z rycerzami

3.05. Zastęp Krzyżogryfa zaprasza na dzień otwarty na bytowskim zamku. Na wzgórzu zamkowym od strony hotelu zostanie rozstawiony namiot i szranki rycerskie. Rycerze zaprezentują walki w pełnych godzinach od 12.00 do 16.00. Będzie okazja, aby przymierzyć oporządzenie, powalczyć z rycerzami przy użyciu bezpiecznych mieczy. Organizatorzy przygotowali też liczne zabawy plebejskie m.in. rzut oszczepem i toporkiem. Osoby interesujące się historią średniowiecza i odtwórstwem historycznym mogą skorzystać z okazji do poznania się z bytowskimi rycerzami i dołączenia do ich grupy. Zastęp Krzyżogryfa właśnie prowadzi nabór.

AKTUALNOŚCI

icon25/04/2017

Diana

Dobre małżeństwo na deskach BCK-u

„Bieszczadzkie anioły”, „Czarny blues o czwartej nad ranem”, „Z nim będziesz szczęśliwa” to tylko niektóre z hitów, które usłyszymy niebawem w Bytowie. Na deskach Bytowskiego Centrum Kultury 20.05. o godz. 18.00 zagra i zaśpiewa Stare Dobre Małżeństwo. Grupa folkrockowa istnieje od początku lat 80. Zespół wykonuje również poezję śpiewaną. W ich repertuarze znajdują się wiersze m.in. Edwarda Stachury, Bolesława Leśmiana i Adama Ziemianina. Obecnie w skład zespołu wchodzą Krzysztof Myszkowski (śpiew, harmonijka, gitara), Bolesław Pietraszkiewicz (gitara, cajon, klawisze) i Roman Ziobro (gitara basowa, kontrabas). Bilety w cenie 60 zł do nabycia w sekretariacie BCK, sklepach sieci Empik oraz na www.kupbilecik.pl.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF