AKTUALNOŚCI

Budowanie i prezenty

icon16/03/2017

Diana

1000 klocków trafiło od bytowskich uczniów do dzieci w Ugandzie. To część projektu „Buduj się z Lego”.

– Chciałyśmy w niekonwencjonalny sposób przekazać uczniom wiedzę. Spodobało im się, a i nam łatwiej było pracować – mówią Karolina Ciżmowska, Agnieszka Borodziuk i Agnieszka Jaworska, pomysłodawczynie i koordynatorki projektu „Buduj się z Lego”. Takie zajęcia odbywały się z uczniami obu bytowskich podstawówek SP 1 i SP 2 oraz Gimnazjum nr 1 przez kilka miesięcy. Dzieci z tych trzech szkół mogły zgłosić swoją pracę plastyczną lub fotografię na konkurs „Moja przygoda z Lego”. Najciekawsze pokazano na wystawie w Bytowskim Centrum Kultury, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

Uczestnicy projektu przekazywali też swoje klocki, by wysłać je do Ugandy. Zebrali ich ok. 1000. Ten pokaźny prezent na początku stycznia nauczycielka z Gimnazjum nr 1 Joanna Ziembowska przekazała dzieciom na wyspie Bussy na Jeziorze Wiktorii w Ugandzie. – Wywołało to wśród nich ogromną radość – relacjonowała na stronie Buduj się z Lego na Facebooku J. Ziembowska.

Choć projekt już się zakończył, zajęcia z wykorzystaniem klocków nadal są organizowane w G1, a od września będą kontynuowane w powstającej szkole podstawowej. Pieniądze na jego organizację nauczycielki zdobyły z programu „Działaj Lokalnie”.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF