AKTUALNOŚCI

Efekty dwóch tygodni bez szkoły

icon01/03/2019

Diana

Występy instrumentalne, taneczne, wokalne i wystawa prac plastycznych. W miniony weekend w Bytowskim Centrum Kultury odbył się koncert „Debiuty 2019”.

Zimowa przerwa od nauki w BCK rozpoczęła się 11.02. Przez blisko 2 tygodnie dzieci i młodzież uczestniczyły w licznych zajęciach i warsztatach. Swój wolny czas młodzi bytowiacy poświęcali m.in. na nauce gry na myśliwskich rogach, lepieniu z gliny, śpiewaniu, tańczeniu, graniu w gry planszowe i oglądaniu przedstawień teatralnych.

Efektami uczestnictwa w zajęciach artystycznych podzielili się 24.02. w BCK podczas koncertu „Debiuty 2019”. Publiczność oglądała zarówno występy instrumentalne, taneczne, jak i wokalne. Na scenie jako pierwsze zaprezentowało się gitarowe trio w składzie Aleksandra Kerner, Karolina Strojk oraz Nicola Tomaszewska. Dziewczyny przygotował Stanisław Reptowski. Po nich zaprezentowały się jeszcze Kornelia Turzyńska, Zofia Sudoł, Zofia Bronk, Julia Mielewczyk, Amelia Kobiela, Agata Żarska, Mateusz Wizner oraz grupa tańca współczesnego, przygotowana przez Patrycję Borkowską. Tegoroczny koncert wzbogacił występ dziewczyn z bytowskiej pracowni tańca „Symfonia Ruchu”.

Popisy artystyczne połączono z wystawą prac plastycznych, które młodzi tworzyli pod okiem Alicji Kiedrowskiej oraz Sławomira Kortasa. Podczas zajęć młodym artystom towarzyszyli również poeci bytowskiego Klubu Literackiego „Wers”, którzy czytając swoje wiersze, inspirowali młodych do tworzenia.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF