IMPREZY

Jubileusze, rajd, wystawa, rywalizacja strongmanów

icon03/08/2017

Diana

Pierwszy weekend sierpnia zapowiada się wyjątkowo interesująco.

Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Bytowskie” zaprasza do swojej siedziby w Łupawsku (gm. Czarna Dąbrówka) 5.08. na godz. 11.00 na wystawę malarstwa Aleksandry Gliszczyńskiej pt. „Zapraszam do stołu”. Wystawę uświetni występ lokalnych artystów.

Również 5.08. na godz. 16.00 do Mikorowa (gm. Czarna Dąbrówka) na swoje 646 urodziny zaprasza z kolei Wojsław, dawny rycerz. Świętowanie rozpocznie się otwarciem poplenerowej wystawy rzeźbiarskiej w tamtejszym ogrodzie sensorycznym. Tam też do skosztowania będzie ciepła drożdżówka i napoje ziołowe. Nie zabraknie zabaw dla dzieci, pokazów i warsztatów tańca dawnego. Kto zechce weźmie udział w grze terenowej, posłuchamy koncertu Kurnej Chaty, a o godz. 19.00 zaprezentowanie zostanie widowisko plenerowe „Legenda o Wojsławie”, a później taneczna do białego rana.

Tego samego dnia już po raz trzynasty Sominy (gm. Studzienice) zapraszają na jarmark. Od godz. 9.00 stoiska zaczną zapełniać się obrazami, rzeźbami, biżuterią i innym rękodziełem. O godz. 12.00 z terenu przy starej szkole wystartuje rajd kajakowy po Jeziorze Somińskim (kajaki bezpłatne, liczba ograniczona). Po południu odbędą się występy zespołów tanecznych i wokalnych. Jarmark uświetni kaszubski gawędziarz. O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna.

Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej 5.08. będą obchodzić jednostki w Nożynie (gm. Czarna Dąbrówka) i Tągowiu (gm. Tuchomie). W programach msza św., przemarsz, występy, wręczenie odznaczeń oraz festyny z zabawą taneczną do białego rana.

Swoje coroczne święto 5.08. będzie obchodzić gmina Borzytuchom. Po raz kolejny o godz. 16.30 na boisku zmierzą się strongmani, którzy powalczą o Puchar Polski. Nie zabraknie występów wokalnych oraz koncertów. Gwiazdą wieczoru będzie Power Boy oraz Mejk. O godz. 22.00 zabawa taneczna pod chmurką.

Wesoło będzie też na Gochach. 5.08. Wojsk organizuje swój doroczny festyn o godz. 18.30 .W niedzielne popołudnie warto pojechać też na IX Biesiadę Kaszubską, która odbędzie się w Borowym Młynie. Początek o godz. 15.00. W programie m.in. występy uczniów z miejscowej szkoły oraz Kabaretu Oddziału ZKP Lipnica, koncerty Wadzeboków oraz Weroniki Korthals, konkursy dla publiczności, loteria fantowa, wesołe miasteczko, pokaz garncarstwa, kaszubski kiermasz i bufet. Biesiada zakończy się zabawą.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF