AKTUALNOŚCI

Kameralnie i na jazzowo [FILM+GALERIA]

icon03/08/2018

Diana

– Póki co, sprawdzamy, jak przyjmą się muzyczne spotkania, wśród gości zamkowej restauracji. Myślę, że to dobra propozycja na letnie wieczory – zachęca współorganizator Marian Gospodarek.

26.07. w ogródku zamkowej restauracji odbył się pierwszy z cyklu wieczorów z muzyką na żywo. Wystąpił trójmiejski, jazzowo-rozrywkowy duet Jack&Jo. Joanna Gorczyca jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i solistką Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” z Gdyni. Na co dzień wykłada na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa. W tym roku ukazał się jej autorski singiel „Do Niego”, wraz z debiutanckim klipem. Wokalistka zaśpiewała przy akompaniamencie klawiszowym Jacka Grzywacza. Pojawiły się znane utwory z gatunku pop i jazz, m.in. „Sunny” Boney M, „Fly me to the moon” i „Cheek to cheek” Franka Sinatry. Występ utrzymany w spokojnych tonach, stanowił tło do rozmów i spotkań przy kawie czy lampce wina. Wśród gości znaleźli się nawet tacy, którzy odważyli się wyjść na parkiet.

Z duetem Jack&Jo, na muzycznych wieczorach w zamkowym ogródku, spotkamy się jeszcze 4 i 18.08. oraz 1.09. Koncerty przewidziano na godz. 19.00.

Z kolei od 29.07. przybyłym do zamkowej restauracji, czas umila Agnieszka Duszyńska, grająca na wiolonczeli. Przygrywać będzie tam do 3.08.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF