AKTUALNOŚCI

Kaszubski doping Atomówek

icon17/03/2017

Diana

To największy konkurs plastyczny na Kaszubach. Jego laureaci oraz ich koleżanki i koledzy z blisko 100 szkół spotkali się na meczu ekstraklasy siatkówki w Ergo Arenie. Z Ziemi Bytowskiej nagrodzono gimnazjalistkę oraz ucznia szkoły ponadgimnazjalnej.

Ponad 880 prac oceniało jury konkursu plastycznego „Tajemnice świata światów – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego”.Zespół, któremu przewodniczył dyrektor Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, nagrodziło po 3 laureatów w każdej z czterech kategorii wiekowych oraz przyznało kilka wyróżnień. Trzecie miejsce w kategorii gimnazjów zajęła Marta Myszka z Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim (gm. Lipnica). Również trzecią nagrodę, ale wśród najstarszych, zdobył Mateusz Stanisławski z bytowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

Dodatkową nagrodą było zaproszenie na mecz w trójmiejskiej Ergo Arenie wszystkich uczących się języka kaszubskiego w szkołach, z których przysłano prace. – Łącznie biletów dostaliśmy 50, ale chętnych zgłosiło się więcej. Organizatorzy przyznali nam więc dodatkowe wejściówki i wybraliśmy się do Gdańska autokarem oraz dużym busem – mówi nauczycielka języka kaszubskiego ze szkoły w Brzeźnie Szlacheckim, Ewa Świątek Brzezińska. Z bytowskiego „ekonoma” pojechało kolejne 50 osób – 30 uczących się rodnej mowy oraz blisko 20 fanów piłki siatkowej. W trakcie meczu żeńskich drużyn Atomu Trefl Sopot oraz Polski Cukier Muszynianka nasi kibicowali oraz oklaskiwali rówieśników, którzy w przerwach między setami odbierali nagrody na płycie głównej boiska. Łącznie na widowni zasiadło ponad 5 tys. dzieci i młodzieży.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF