AKTUALNOŚCI

Nie spieszmy się na groby bliskich

icon01/11/2018

Diana

Jak co roku przed Wszystkimi Świętymi panuje wzmożony ruch na drogach i przy cmentarzach. Tego dnia zachowajmy szczególną ostrożność.

Każdego roku 1.11. panuje wzmożony ruch na ulicach, szczególnie na trasach głównych i drogach dojazdowych do cmentarzy. W ramach akcji „Znicz” od 31.10. do 4.11. o bezpieczeństwo w naszym powiecie zadba kilkudziesięciu policjantów. – Dobrze zaplanujmy wyjazd na groby najbliższych. Lepiej wyjechać wcześniej, niż później pędzić, narażając własne lub czyjeś życie i zdrowie. Przed wyjazdem na cmentarz warto sprawdzić, jak zmienia się w jego okolicy organizacja ruchu. Ułatwi nam to dotarcie do celu – apeluje Michał Gawroński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

W mieście organizacja ruchu będzie podobna do tej z ubiegłych lat. Poruszanie się samochodem w obrębie cmentarza przy ul. Gdańskiej przedstawiamy na mapce poniżej. Zmian nie przewiduje się natomiast w rejonie cmentarza przy ul. ks. Popiełuszki. – Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy będą kierować ruchem. Parkując samochód przed cmentarzem, nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów. Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych – tłumaczy M. Gawroński. Policjant apeluje też o zabezpieczenie pozostawionego mienia. – Sprawdźmy mieszkanie i poinformujmy sąsiadów o naszym wyjeździe. Poprośmy, by spojrzeli, czy w naszym mieszkaniu nie dzieje się nic podejrzanego – wyjaśnia oficer prasowy bytowskiej policji. Zachowajmy też ostrożność na cmentarzach, gdzie jest tego dnia bardzo tłoczno. To czyni okazję dla kieszonkowców. Nie nośmy portfela na widoku, w tylnych kieszeniach spodni. Nie zabierajmy ze sobą ważnych dokumentów. Nie zostawiajmy bez opieki naszych torebek i saszetek.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF