AKTUALNOŚCI

Parchowo. Nowoczesne i przestronne

photo

icon05/09/2013

Basia

436Kosztowało prawie 2,5 mln zł, oferuje ponad 10 razy więcej miejsca niż poprzednio, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwają monitoring i system elektronicznie zamykanych drzwi. Przedszkole w Parchowie w końcu przeniosło się do nowego budynku.

Przypomnijmy, budowę rozpoczęto jesienią zeszłego roku. Całość oszacowano na ok. 2,5 mln zł, z czego nieco ponad 1,14 mln zł pokryło unijne dofinansowanie. Obiekt miał ruszyć na początku stycznia. Jednak po kłopotach z odbiorem i zamieszaniem związanym z koniecznością znalezienia nowej firmy zakończenie prac przesunięto aż do sierpnia.

W tym tygodniu dzieci w końcu zaczęły korzystać z nowego, dwupiętrowego budynku o powierzchni 1,2 tys. m2. Mieści on 4 sale zabaw, salę ruchową, stołówkę i pomieszczenia socjalne oraz administracji. Oprócz tego każde pomieszczenie dla dzieci posiada dostosowane do ich wieku i wzrostu łazienki. – Ciekawostką może być to, że w sanitariatach zainstalowano również prysznice. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają monitoring oraz system elektronicznie zamykanych drzwi. Przedszkole, mimo że łączy się z resztą szkoły, nie umożliwia dostępu starszym dzieciom. Wszystko by zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym – dyrektor Zespołu Szkół w Parchowie, Jerzy Werra. W nowym budynku zamontowano również windę. Na co dzień służy ona do dowożenia jedzenia na stołówkę, ale pomóc może również osobom niepełnosprawny. – Dla nich mamy też odpowiedni schodołaz na zewnątrz budynku. Pomieszczenia dla dzieci przygotowaliśmy jako pierwsze. Teraz pracujemy nad oficjalnym otwarciem budynku, które odbędzie się w październiku. No i urządzamy pokoje dla administracji – tłumaczy dyrektor.

Więcej w czwartkowym wydaniu Kuriera.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF