IMPREZY

Pomysłowe dekoracje

icon16/11/2017

Diana

Piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby świątecznie mogliśmy nie tylko podziwiać, ale też kupić. Za nami kolejne targi w bytowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Wielu zainteresowanych zjawiło się 9.11. na osiemnastej edycji Wojewódzkich Targów Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir”. Swoje ozdoby prezentowały dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni z 26 placówek naszego województwa. Artyści wystawiali m.in. ceramikę, ozdoby i upominki świąteczne, aniołki, stroiki, bombki, świeczki, kartki świąteczne, rzeźby, wytwory ze szkła, drewna i metalu, obrazy wykonane różnymi technikami, serwetki czy unikatową biżuterię. Każda z placówek wykonała również pracę przestrzenną „Chatka z piernika” na konkurs i wystawę.

Podopieczni oraz goście wzięli udział w warsztatach. Nauczyli się wykonywać, m.in. kolorowe węże z krawatów, tancerki z bibuły i krepy oraz ozdabiać butelki. W trakcie 5-godzinnych targów działały kawiarenki, gdzie czekała kawa, herbata i słodkie wypieki. Na zakończenie uczestnicy udali się do Bytowskiego Centrum Kultury. Tam obejrzeli spektakl „Tygrys Pietrek” Teatru „Vaska” z Torunia. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia na scenę i poznania bajkowych postaci.

Targi zorganizowano przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF