AKTUALNOŚCI

Total, a może inna…ekonomiczna

icon12/12/2018

Diana

Trwa generalna przebudowa stacji paliw przy ul. Prostej w Bytowie. Zamontowano już nowe zbiorniki, trwa remont pawilonu handlowego. W lutym może tam ruszyć sprzedaż paliw. – Wszystkie koncerny, którym zaproponowaliśmy sprzedaż paliw pod ich marką, podjęły negocjacje. Chcemy jak najszybciej zakończyć rozmowy – mówi Michał Szultka z Romgazu w Konarzynach. Firma już prowadzi kilka stacji w regionie m.in. pod szyldem francuskiego koncernu Total.

Przeszkody formalne sprawiły, że uruchomienie nowej stacji paliw w Bytowie przesunęło się w czasie. Wygląda na to, że przy ul. Prostej będziemy mogli zatankować na początku przyszłego roku. – W tym tygodniu zamontowaliśmy nowe zbiorniki. Ruszyła też modernizacja obiektu. Chcemy, aby nowa stacja pod względem technologicznym była gotowa w styczniu przyszłego roku – mówi Ryszard Szyca, właściciel nieruchomości, który powierzy prowadzenie stacji Romgazowi. Firma prowadzi już w regionie 6 podobnych obiektów. – W części sprzedajemy paliwo pod własną marką w innych pod logo koncernu Total. W przypadku Bytowa nie zapadła jeszcze decyzja co do logo nowej stacji. Wciąż trwają rozmowy. Jeżeli nie będzie to stacja koncernowa, poprowadzimy ją pod własną marką, tzw. ekonomiczną, gdzie sami prowadzimy politykę cen – wyjaśnia M. Szultka.

W ofercie będą dwa rodzaje oleju napędowego i taki sam wybór benzyny wysokooktanowej. – Liczymy, że już w trakcie eksploatacji uda nam się uzyskać zgodę na uruchomienie sprzedaży LPG – mówi M. Szultka. Klienci będą mogli skorzystać nie tylko z kompresora i odkurzacza, ale również z oferty sklepu z gastronomią.

Nowa stacja to dobra informacja dla kierowców, którzy teraz w tej części miasta nie mogli zatankować swojego auta. – Będziemy nastawieni głównie na samochody osobowe. Niebawem przebudowana zostanie ul. Prosta, co znacząco poprawi komunikację ze stacją – tłumaczy M. Szultka, który jeszcze w styczniu, gdy stacja będzie już technologicznie gotowa, wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki, który wydaje formalną zgodę na sprzedaż paliwa. Firma Romgaz prowadzi stacje m.in. w Konarzynkach i Białym Borze.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF