AKTUALNOŚCI

Zagrają dla dzieci małych i bez focha

icon04/01/2019

Diana

Licytacje, koncerty, seans filmowy, wielkoorkiestrowy bieg i loterie fantowe. Na Ziemi Bytowskiej odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy w tym roku znowu pobijemy rekord?

W Bytowie finał WOŚP odbędzie się po raz 22. Potrwa 2 dni. Rozpocznie się 12.01. od bytowskiego biegu i marszu „Rozgrzej Serce z WOŚP”. Jego uczestnicy pokonają blisko 5 km wokół stadionu. Przypomnijmy, że cały czas trwają zapisy elektroniczne na stronie internetowej https://elektronicznezapisy.pl. Ci, którzy nie zdążą się zarejestrować, mogą zapisać się w dniu imprezy w budynku olimpijczyka od godz. 9.00 do 10.30. Zawodnicy wystartują o godz. 11.00. Za pierwsze miejsca przewidziano nagrody. Po biegu zaplanowano ognisko z kiełbaskami. Tego dnia bytowiacy obejrzą też seans w kinie Albatros. O godz. 18.30 rozpocznie się film pt. „Jak pies z kotem”. Bilety w cenie 10 zł.

W finałową niedzielę na bytowskich ulicach pojawi się ponad 100 wolontariuszy z puszkami. Na rynku od godz. 10.00 do 14.00 najmłodsi pojeżdżą konno. Na godz. 11.00. przeniesiemy się do BCK. Tam maluchy obejrzą bajkę pt. „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”. O godz. 15.00 bytowski sztab WOŚP wręczy nagrody dla szkół, angażujących się w tegoroczną zbiórkę. – Najlepsze z nich otrzymają specjalne statuetki – zapowiada Jolanta Błaszkowska, szefowa sztabu. W programie jeszcze tradycyjne loterie fantowe i licytacja. Na chętnych czekać będą m.in. vouchery na trening personalny z Fit Heroes, wejściówki do MMA Furia Bytów, koszulka z autografem Angeliki Cichockiej, karnet na zajęcia Aqua Fit, przejazdy drezyną, vouchery do kosmetyczek i dietetyków, płyty z autografami oraz bony na masaż. Podczas finału będzie można też zapisać się na listę dawców szpiku. O godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół „One Future”. Imprezę zakończy „Światełko do nieba” na Trakcie Młyńskim. Zaplanowano je na godz. 20.00.

Wielkoorkiestrowi wolontariusze pojawią się też m.in. w Borzytuchomiu, Kołczygłowach, Studzienicach, Ugoszczy, Sominach, Parchowie i Tuchomiu, działających z ramienia bytowskiego sztabu. 13.01. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołczygłowach finał rozpocznie się o godz. 15.00. W programie loteria fantowa, licytacja, stoisko z wypiekami sołtysów, przejazdy wozem strażackim i limuzyną oraz muzyczne występy dzieci i młodzieży. Na godz. 17.00 zaplanowano „Światełko do nieba”. Na 11.01. zaplanowano licytację w Zespole Szkół w Tuchomiu. Uczniowie powalczą o spływy kajakowe. Pierwszy raz do zdobycia będą też przejazdy drezyną dla całych klas. 13.01. przeniesiemy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu. Od godz. 16.00 fantowe loterie, licytacje oraz artystyczne występy dzieci i młodzieży.

Osobny zespół WOŚP zarejestrowano również w Czarnej Dąbrówce. W Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Czarnej Dąbrówce finał odbędzie się 12.01. Początek o godz. 17.00. W programie występ kapeli MeLaDoGam. O godz. 17.30 na scenie zobaczymy Fire Of Night. Z kolei o godz. 18.00 rozpocznie się licytacja. Na godz. 19.00 zaplanowano występ zespołu Smogs. Po nim Światełko do nieba w wykonaniu ogniowej grupy Febris. Kurna Chata swój koncert rozpocznie o godz. 20.15. Odbędzie się też loteria fantowa.

banner
banner
banner

ARCHIWUM PDF